Vishay/Dale CRCW0805220KJNEB
CRCW0805220KJNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805220KJNEB
Brief Description
RES SMD 220K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805220KJNEB.pdf
Availability of CRCW0805220KJNEB
QUANTITY
CRCW0805220KJNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805220KJNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0805220KJNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805220KJNEB
Related LinksCRCW0805, CRCW0805220KJNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805220KJNEB Details Description
Related parts for CRCW0805220KJNEB
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 30POS STRGHT PINS datasheet.pdf
VTM CURRENT MULTIPLIER 8V 30A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N CH 650V 18A I2PAKFP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 625MA 15W datasheet.pdf