Vishay/Dale CRCW0805221RFKEA
CRCW0805221RFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805221RFKEA
Brief Description
RES SMD 221 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805221RFKEA.pdf
Availability of CRCW0805221RFKEA
QUANTITY
CRCW0805221RFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805221RFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805221RFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805221RFKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805221RFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805221RFKEA Details Description
Related parts for CRCW0805221RFKEA
BOX CHASSIS ALUM UNPTD 6"L X 4"W datasheet.pdf
RES SMD 9.1M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf