Vishay/Dale CRCW080522K0FKEB
CRCW080522K0FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080522K0FKEB
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 22K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080522K0FKEB.pdf
Availability of CRCW080522K0FKEB
QUANTITY
CRCW080522K0FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080522K0FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW080522K0FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080522K0FKEB
Related LinksCRCW0805, CRCW080522K0FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080522K0FKEB Details Description
Related parts for CRCW080522K0FKEB
LED IND LIGHT 6V YELLOW datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 270 OHM 8SIP datasheet.pdf
CABLE CV PERIPHERAL PORT 6M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
ISOTHERMAL PLATE METALWORK datasheet.pdf
DOUBLE HEAD TIE 50LB 8.27" datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711 datasheet.pdf
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 160VDC datasheet.pdf