Vishay/Dale CRCW080526K7FKEB
CRCW080526K7FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080526K7FKEB
Brief Description
RES SMD 26.7K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080526K7FKEB.pdf
Availability of CRCW080526K7FKEB
QUANTITY
CRCW080526K7FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080526K7FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW080526K7FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080526K7FKEB
Related LinksCRCW0805, CRCW080526K7FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080526K7FKEB Details Description
Related parts for CRCW080526K7FKEB
CONN IC DIP SOCKET 32POS TIN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 2.21 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN SLOTTED M2 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf