Vishay/Dale CRCW080527M0JPEAHR
CRCW080527M0JPEAHR picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080527M0JPEAHR
Brief Description
RES SMD 27M OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080527M0JPEAHR.pdf
Availability of CRCW080527M0JPEAHR
QUANTITY
CRCW080527M0JPEAHR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080527M0JPEAHR
Internal Part NumberEIS-CRCW080527M0JPEAHR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080527M0JPEAHR
Related LinksCRCW08052, CRCW080527M0JPEAHR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080527M0JPEAHR Details Description
Related parts for CRCW080527M0JPEAHR
SWITCH TURQ SPDT ROLLER WIRE LD datasheet.pdf
ATTENUATOR 5 DB 50 OHM 0402 SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT DUAL 24V 0.15A datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 30POS GOLD datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 17.6KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CTV 16C 16#16 PIN PLUG datasheet.pdf
TV 37C 37#22D PIN PLUG datasheet.pdf
HA-K.3.STW.1.11 datasheet.pdf
470UF 100V 22X30MM 105C 10000H datasheet.pdf