Vishay/Dale CRCW080529K4DHEAP
CRCW080529K4DHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080529K4DHEAP
Brief Description
RES SMD 29.4K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080529K4DHEAP.pdf
Availability of CRCW080529K4DHEAP
QUANTITY
CRCW080529K4DHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080529K4DHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW080529K4DHEAP
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)29.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)