Vishay/Dale CRCW08052K20JNEC
CRCW08052K20JNEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08052K20JNEC
Brief Description
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08052K20JNEC.pdf
Availability of CRCW08052K20JNEC
QUANTITY
CRCW08052K20JNEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08052K20JNEC
Internal Part NumberEIS-CRCW08052K20JNEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08052K20JNEC
Related LinksCRCW0805, CRCW08052K20JNEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08052K20JNEC Details Description
Related parts for CRCW08052K20JNEC
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
RES 1K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
RES 270K OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 100MHZ 24-QFN datasheet.pdf
SIREN 6-28VDC 2.9KHZ PANEL MOUNT datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 7.17"L X 7.09"W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf