Vishay/Dale CRCW08052K32DHEAP
CRCW08052K32DHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08052K32DHEAP
Brief Description
RES SMD 2.32K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08052K32DHEAP.pdf
Availability of CRCW08052K32DHEAP
QUANTITY
CRCW08052K32DHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08052K32DHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW08052K32DHEAP
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08052K32DHEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW08052K32DHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08052K32DHEAP Details Description
Related parts for CRCW08052K32DHEAP
IC POT DGTL 50K 2CH SPI 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V ISOPLUS 220 datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 2W STRIP datasheet.pdf
CABLE STR MALE/MALE 3POS 2M datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf