Vishay/Dale CRCW08052K49FKEA
CRCW08052K49FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08052K49FKEA
Brief Description
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08052K49FKEA.pdf
Availability of CRCW08052K49FKEA
QUANTITY
CRCW08052K49FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08052K49FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW08052K49FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.49k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08052K49FKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW08052K49FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08052K49FKEA Details Description
Related parts for CRCW08052K49FKEA
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC datasheet.pdf
MMIC AMP 2.5GHZ 6SUPERMINIMOLD datasheet.pdf
PANEL BOT 17.7X11.5X0.3" BLACK datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
POT 250K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
FIBER HOLD ATTACH FOR 1.3MM GRAY datasheet.pdf
Connector Socket 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 125W datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 140V 5A datasheet.pdf