Vishay/Dale CRCW08052K80FKEB
CRCW08052K80FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08052K80FKEB
Brief Description
RES SMD 2.8K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08052K80FKEB.pdf
Availability of CRCW08052K80FKEB
QUANTITY
CRCW08052K80FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08052K80FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW08052K80FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08052K80FKEB
Related LinksCRCW0805, CRCW08052K80FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08052K80FKEB Details Description
Related parts for CRCW08052K80FKEB
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SLIT 1X10MM INSERTIN FOR E3Z-T datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.12 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS PIN datasheet.pdf
IC UPCONVERTING MIXER 20TQFN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
381 TB SPRING CLAMP 180D datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.54-3.6V 43W datasheet.pdf
NUT,HEX,JAM datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf