Vishay/Dale CRCW08052M20JNEA
CRCW08052M20JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08052M20JNEA
Brief Description
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08052M20JNEA.pdf
Availability of CRCW08052M20JNEA
QUANTITY
CRCW08052M20JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08052M20JNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW08052M20JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08052M20JNEA
Related LinksCRCW0805, CRCW08052M20JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08052M20JNEA Details Description
Related parts for CRCW08052M20JNEA
RES SMD 820 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FIFO 8192X18 4NS 144BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 4.8"L X 4.72"W datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.5PF 16V 01005 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE SKT datasheet.pdf