Vishay/Dale CRCW08052M32FKEA
CRCW08052M32FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08052M32FKEA
Brief Description
RES SMD 2.32M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08052M32FKEA.pdf
Availability of CRCW08052M32FKEA
QUANTITY
CRCW08052M32FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08052M32FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW08052M32FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08052M32FKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW08052M32FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08052M32FKEA Details Description
Related parts for CRCW08052M32FKEA
D-SUB CABLE - MML25K/MC26G/X datasheet.pdf
IC CTRLR BUCK AMD 3PHASE 36-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 5.3K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
KINTEX-7 FPGA KC705 EMB EVAL KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf