Vishay/Dale CRCW08052M87FKEA
CRCW08052M87FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08052M87FKEA
Brief Description
RES SMD 2.87M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08052M87FKEA.pdf
Availability of CRCW08052M87FKEA
QUANTITY
CRCW08052M87FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08052M87FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW08052M87FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.87M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08052M87FKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW08052M87FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08052M87FKEA Details Description
Related parts for CRCW08052M87FKEA
EVALUATION MODULE FOR ADS5271 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A 6HSON datasheet.pdf
POWER STRIP 19" 15A 6OUT 15'CORD datasheet.pdf
FUSE SEMI CONDUCTOR 700VAC 70A datasheet.pdf
RES 25.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf