Vishay/Dale CRCW08052M94DHEAP
CRCW08052M94DHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08052M94DHEAP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.94M OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08052M94DHEAP.pdf
Availability of CRCW08052M94DHEAP
QUANTITY
CRCW08052M94DHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08052M94DHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW08052M94DHEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.94M
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08052M94DHEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW08052M94DHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08052M94DHEAP Details Description
Related parts for CRCW08052M94DHEAP
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
MAX4521CEE+T datasheet.pdf
IC CNTRLR BUCK PWM 16-QSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC 1.5KE datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
SEATING TOOL F.B. 48 PIN datasheet.pdf
CAP TRIM 0.6-4.5PF 500V datasheet.pdf