Vishay/Dale CRCW08052R49FKEA
CRCW08052R49FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08052R49FKEA
Brief Description
RES SMD 2.49 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08052R49FKEA.pdf
Availability of CRCW08052R49FKEA
QUANTITY
CRCW08052R49FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08052R49FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW08052R49FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.49
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08052R49FKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW08052R49FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08052R49FKEA Details Description
Related parts for CRCW08052R49FKEA
RES 1.5 OHM 35W 5% TO220 datasheet.pdf
SOLDERING IRON datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 35X10MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
M-F PLUSHCS PCB RECEP HDR 6CKT datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 140MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 25V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
RJ45 LOW PROFILE WITH LED datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf