Vishay/Dale CRCW0805332KFKEA
CRCW0805332KFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805332KFKEA
Brief Description
RES SMD 332K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805332KFKEA.pdf
Availability of CRCW0805332KFKEA
QUANTITY
CRCW0805332KFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805332KFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805332KFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805332KFKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805332KFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805332KFKEA Details Description
Related parts for CRCW0805332KFKEA
CARDEDGE MALE 44POS .156 R/A AU datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 164 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS DL R/A 4.75MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder Paste datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf
TV 16C 16#16 PIN RECP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC datasheet.pdf