Vishay/Dale CRCW0805332RFHEAP
CRCW0805332RFHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805332RFHEAP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 332 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805332RFHEAP.pdf
Availability of CRCW0805332RFHEAP
QUANTITY
CRCW0805332RFHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805332RFHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW0805332RFHEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805332RFHEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW0805332RFHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805332RFHEAP Details Description
Related parts for CRCW0805332RFHEAP
METRAL HDR STR PF 5X108 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.05 OHM 5% 25W datasheet.pdf
RES SMD 25.5 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES 0.432 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MODULE WIFI 802.11B/G 16PIN HEAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 8V AXIAL datasheet.pdf
CONN FRONT CAP 18POS SOCKET HSNG datasheet.pdf