Vishay/Dale CRCW0805357KFKEB
CRCW0805357KFKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805357KFKEB
Brief Description
RES SMD 357K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805357KFKEB.pdf
Availability of CRCW0805357KFKEB
QUANTITY
CRCW0805357KFKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805357KFKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0805357KFKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805357KFKEB
Related LinksCRCW0805, CRCW0805357KFKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805357KFKEB Details Description
Related parts for CRCW0805357KFKEB
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC ACPI CONTROLLER 48-LQFP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC DISK 2786OHM 25C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
FLAME RET FLAT PAN POLE STANDOFF datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 32.768MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf