Vishay/Dale CRCW0805365RFKEB
CRCW0805365RFKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805365RFKEB
Brief Description
RES SMD 365 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805365RFKEB.pdf
Availability of CRCW0805365RFKEB
QUANTITY
CRCW0805365RFKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805365RFKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0805365RFKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)365
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805365RFKEB
Related LinksCRCW0805, CRCW0805365RFKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805365RFKEB Details Description
Related parts for CRCW0805365RFKEB
IC COMP W/REF LOWPWR QUAD 16SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X5R 0402 datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 3UH 355MA 1.8 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CIR 3C 3#12 SKT PLUG datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf