Vishay/Dale CRCW08053M09FKEB
CRCW08053M09FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08053M09FKEB
Brief Description
RES SMD 3.09M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08053M09FKEB.pdf
Availability of CRCW08053M09FKEB
QUANTITY
CRCW08053M09FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08053M09FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW08053M09FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.09M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08053M09FKEB
Related LinksCRCW0805, CRCW08053M09FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08053M09FKEB Details Description
Related parts for CRCW08053M09FKEB
BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ISL8200M datasheet.pdf
RES 56K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
2:1 RATIO HS DISPENSER BOX datasheet.pdf
IC FREQUENCY SYNTHESIZER 6PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT SKT datasheet.pdf