Vishay/Dale CRCW0805422KFKEB
CRCW0805422KFKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805422KFKEB
Brief Description
RES SMD 422K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805422KFKEB.pdf
Availability of CRCW0805422KFKEB
QUANTITY
CRCW0805422KFKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805422KFKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0805422KFKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805422KFKEB
Related LinksCRCW0805, CRCW0805422KFKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805422KFKEB Details Description
Related parts for CRCW0805422KFKEB
FIXED IND 39UH 800MA 320 MOHM datasheet.pdf
BERGSTIK II DR R/A WIDE BODY datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS R/A W/SOCKET SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 17POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 700MA 220 MOHM datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 56POS DR LOW P datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48WQFN datasheet.pdf
STUD, JAW OPENING datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1200UF 50V CHA MNT datasheet.pdf