Vishay/Dale CRCW0805470MJPTAHR
CRCW0805470MJPTAHR picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805470MJPTAHR
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 470M OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805470MJPTAHR.pdf
Availability of CRCW0805470MJPTAHR
QUANTITY
CRCW0805470MJPTAHR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805470MJPTAHR
Internal Part NumberEIS-CRCW0805470MJPTAHR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805470MJPTAHR
Related LinksCRCW08054, CRCW0805470MJPTAHR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805470MJPTAHR Details Description
Related parts for CRCW0805470MJPTAHR
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 6A 6V datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 16 POS .197 SMD datasheet.pdf
BOX S STEEL 10.24"L X 10.24"W datasheet.pdf
FAN BLOWER 51X25MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 315MA 250VAC RAD datasheet.pdf
IC PLL W/VCO 16SO datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C 8UMAX datasheet.pdf
SGE1510-2-0760L-3000C datasheet.pdf
RES 625.8 OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS JAM NUT SKT datasheet.pdf