Vishay/Dale CRCW0805470MJPTAHR
CRCW0805470MJPTAHR picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805470MJPTAHR
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 470M OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805470MJPTAHR.pdf
Availability of CRCW0805470MJPTAHR
QUANTITY
CRCW0805470MJPTAHR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805470MJPTAHR
Internal Part NumberEIS-CRCW0805470MJPTAHR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805470MJPTAHR
Related LinksCRCW08054, CRCW0805470MJPTAHR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805470MJPTAHR Details Description
Related parts for CRCW0805470MJPTAHR
CONN HEADER 2POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC MCU 16/32BIT ROMLESS 100QFP datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 240V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 31POS PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 55VC 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 220PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf