Vishay/Dale CRCW0805470RFHTAP
CRCW0805470RFHTAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805470RFHTAP
Brief Description
RES SMD 470 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805470RFHTAP.pdf
Availability of CRCW0805470RFHTAP
QUANTITY
CRCW0805470RFHTAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805470RFHTAP
Internal Part NumberEIS-CRCW0805470RFHTAP
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805470RFHTAP
Related LinksCRCW0805, CRCW0805470RFHTAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805470RFHTAP Details Description
Related parts for CRCW0805470RFHTAP
CONN MDR PLUG 14POS IDC GOLD datasheet.pdf
RES SMD 35.7OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DOC2000 384MB 32-DIP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 20ppm 6pF 50 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 535MA 10DFN datasheet.pdf
TOOL REPLACEMENT PUNCH HEAD datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR SKY13352 datasheet.pdf
4.2MM WTB RAHDR W/O MNTFLG datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 63V T/H datasheet.pdf