Vishay/Dale CRCW080547K0FKEC
CRCW080547K0FKEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080547K0FKEC
Brief Description
RES SMD 47K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080547K0FKEC.pdf
Availability of CRCW080547K0FKEC
QUANTITY
CRCW080547K0FKEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080547K0FKEC
Internal Part NumberEIS-CRCW080547K0FKEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080547K0FKEC
Related LinksCRCW0805, CRCW080547K0FKEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080547K0FKEC Details Description
Related parts for CRCW080547K0FKEC
DIRECTIONAL COUPLER 800MHZ 17DB datasheet.pdf
IC DAC VIDEO TRPL HI SPD 48-LQFP datasheet.pdf
SOCKET TERM W/CLIP FOR JC2 RELAY datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 310MW SOD323F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.068 UF 10% 630 VDC RA datasheet.pdf