Vishay/Dale CRCW080547K0JNEA
CRCW080547K0JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080547K0JNEA
Brief Description
RES SMD 47K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080547K0JNEA.pdf
Availability of CRCW080547K0JNEA
QUANTITY
CRCW080547K0JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080547K0JNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW080547K0JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080547K0JNEA
Related LinksCRCW0805, CRCW080547K0JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080547K0JNEA Details Description
Related parts for CRCW080547K0JNEA
CAP FILM 0.056UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
IC A/D CONV 16BIT SAMPLNG 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CONN HEADER 60 POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 28V datasheet.pdf