Vishay/Dale CRCW0805499KDHEAP
CRCW0805499KDHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805499KDHEAP
Brief Description
RES SMD 499K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805499KDHEAP.pdf
Availability of CRCW0805499KDHEAP
QUANTITY
CRCW0805499KDHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805499KDHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW0805499KDHEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805499KDHEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW0805499KDHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805499KDHEAP Details Description
Related parts for CRCW0805499KDHEAP
IC DAC 12BIT W/BUFF MULT 20-CDIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 28V 5W DO15 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
JUMPER XJL MACRO HOOK BLK 36" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 3.81MM datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 160PF 300V NP0 1111 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf