Vishay/Dale CRCW0805499RFKEB
CRCW0805499RFKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805499RFKEB
Brief Description
RES SMD 499 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805499RFKEB.pdf
Availability of CRCW0805499RFKEB
QUANTITY
CRCW0805499RFKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805499RFKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0805499RFKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805499RFKEB
Related LinksCRCW0805, CRCW0805499RFKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805499RFKEB Details Description
Related parts for CRCW0805499RFKEB
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMA datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
BUZZER MAGN 5V 2.048KHZ PCB datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 210 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 16KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS STRGHT SKT datasheet.pdf