Vishay/Dale CRCW080549R9FKEA
CRCW080549R9FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080549R9FKEA
Brief Description
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080549R9FKEA.pdf
Availability of CRCW080549R9FKEA
QUANTITY
CRCW080549R9FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080549R9FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW080549R9FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080549R9FKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW080549R9FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080549R9FKEA Details Description
Related parts for CRCW080549R9FKEA
HARNESS FR POLY WHT 1/2" datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG WHITE 100' datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 750MA 180 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN STACKER 36POS 0.100" T/H datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 10W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
3MM SEALED LITEPIPE LENS ASSY datasheet.pdf