Vishay/Dale CRCW08054K22FKEA
CRCW08054K22FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08054K22FKEA
Brief Description
RES SMD 4.22K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08054K22FKEA.pdf
Availability of CRCW08054K22FKEA
QUANTITY
CRCW08054K22FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08054K22FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW08054K22FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08054K22FKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW08054K22FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08054K22FKEA Details Description
Related parts for CRCW08054K22FKEA
RES SMD 287 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
ENCODER OPTICAL ROT 24POS PC MNT datasheet.pdf
IC PROTECT/MONITOR 4CELL 28TSSOP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 200V X7R 1812 datasheet.pdf
96P.MT.CONN.KIT ASS datasheet.pdf
KEYPAD 12 BTN MATRIX NUM W/LEDG datasheet.pdf
RES 374 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.94K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
SIDE LOCK PLUG SHELL 20POS datasheet.pdf