Vishay/Dale CRCW08054M70FKEA
CRCW08054M70FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08054M70FKEA
Brief Description
RES SMD 4.7M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08054M70FKEA.pdf
Availability of CRCW08054M70FKEA
QUANTITY
CRCW08054M70FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08054M70FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW08054M70FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08054M70FKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW08054M70FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08054M70FKEA Details Description
Related parts for CRCW08054M70FKEA
TRANS PNP 40V 0.2A SOT223 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG RED 100' datasheet.pdf
LOCK CLIP STANDOFF 1.08" 3/8"DIA datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 9.31K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG GRAY 250' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON BLACK SPDT datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR STD 5-VSOF datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf