Vishay/Dale CRCW08054M87FKEB
CRCW08054M87FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08054M87FKEB
Brief Description
RES SMD 4.87M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08054M87FKEB.pdf
Availability of CRCW08054M87FKEB
QUANTITY
CRCW08054M87FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08054M87FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW08054M87FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.87M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08054M87FKEB
Related LinksCRCW0805, CRCW08054M87FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08054M87FKEB Details Description
Related parts for CRCW08054M87FKEB
RES SMD 34 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 84.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48TSSOP datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 36POS VERT datasheet.pdf
CARDEDGE HIPRO 70POS DL .100 BLK datasheet.pdf