Vishay/Dale CRCW08054M99DHEAP
CRCW08054M99DHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08054M99DHEAP
Brief Description
RES SMD 4.99M OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08054M99DHEAP.pdf
Availability of CRCW08054M99DHEAP
QUANTITY
CRCW08054M99DHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08054M99DHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW08054M99DHEAP
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99M
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08054M99DHEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW08054M99DHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08054M99DHEAP Details Description
Related parts for CRCW08054M99DHEAP
CONN HEADER 24POS 3MM R/A GOLD datasheet.pdf
INLET C14 QC 2.0MM PNL SNAP-IN datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 1.6A SC70-6 datasheet.pdf
CABLE D-SUB - HMM09H/AE09G/X datasheet.pdf
OSC XO 3.088MHZ CMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 100V NP0 2220 datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN RA datasheet.pdf