Vishay/Dale CRCW08054R32FKEA
CRCW08054R32FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08054R32FKEA
Brief Description
RES SMD 4.32 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08054R32FKEA.pdf
Availability of CRCW08054R32FKEA
QUANTITY
CRCW08054R32FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08054R32FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW08054R32FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08054R32FKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW08054R32FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08054R32FKEA Details Description
Related parts for CRCW08054R32FKEA
IC DAC 16BIT SPI/SRL SOT23-8 datasheet.pdf
CAP ALUM 150000UF 40V SCREW datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SPEAKER HORN 30W VAC PLASTIC datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf
VARISTOR 558V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
STRNGLT W/12-3 CD LCK PLG datasheet.pdf
CAP CER 27PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CABLE ASSEM WFL-WFL 100MM ULTRA datasheet.pdf