Vishay/Dale CRCW08054R32FNEB
CRCW08054R32FNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08054R32FNEB
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.32 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08054R32FNEB.pdf
Availability of CRCW08054R32FNEB
QUANTITY
CRCW08054R32FNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08054R32FNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW08054R32FNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08054R32FNEB
Related LinksCRCW0805, CRCW08054R32FNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08054R32FNEB Details Description
Related parts for CRCW08054R32FNEB
CAP FILM 0.47UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
JUMPER-H1503TR/A2015B/H1501TR 4" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.4MHZ RRO 8MICROSMD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 425 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 71MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf