Vishay/Dale CRCW080557K6DHEAP
CRCW080557K6DHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080557K6DHEAP
Brief Description
RES SMD 57.6K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080557K6DHEAP.pdf
Availability of CRCW080557K6DHEAP
QUANTITY
CRCW080557K6DHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080557K6DHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW080557K6DHEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080557K6DHEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW080557K6DHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080557K6DHEAP Details Description
Related parts for CRCW080557K6DHEAP
TERM SH LOCK FORK VYL 16-14AWG datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.3W 6TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS 22AWG .100 RED datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf