Vishay/Dale CRCW080561K9FKEA
CRCW080561K9FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080561K9FKEA
Brief Description
RES SMD 61.9K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080561K9FKEA.pdf
Availability of CRCW080561K9FKEA
QUANTITY
CRCW080561K9FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080561K9FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW080561K9FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)61.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080561K9FKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW080561K9FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080561K9FKEA Details Description
Related parts for CRCW080561K9FKEA
EMULATOR ACCESSORY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 1.38A SOT563 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES 32.5K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 9POS 10MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 5.3UH 2.3A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FACEPLATE SNGL GANG 4PORT BROWN datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMCJ datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 240V 225MA SOD123 datasheet.pdf