Vishay/Dale CRCW080561R9FKEA
CRCW080561R9FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080561R9FKEA
Brief Description
RES SMD 61.9 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080561R9FKEA.pdf
Availability of CRCW080561R9FKEA
QUANTITY
CRCW080561R9FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080561R9FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW080561R9FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)61.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080561R9FKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW080561R9FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080561R9FKEA Details Description
Related parts for CRCW080561R9FKEA
IC OTP 1MBIT 70NS 32DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5V 4A HZ 12-SIP datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN SPRING 44POS DUAL .430 SMD datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
CONN ADAPT W.FL PLUG TO SMA JACK datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 16"L X 12"W datasheet.pdf
IC USB 2.0-10/100 ETH CRTL 56QFN datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
LED PCBA, FINGER BOARD, 3500K datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf