Vishay/Dale CRCW0805680RFKEA
CRCW0805680RFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805680RFKEA
Brief Description
RES SMD 680 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805680RFKEA.pdf
Availability of CRCW0805680RFKEA
QUANTITY
CRCW0805680RFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805680RFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805680RFKEA
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805680RFKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805680RFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805680RFKEA Details Description
Related parts for CRCW0805680RFKEA
IC CTRLR DUAL PWR SUPPLY 8-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.25UF 3KVDC QC TERM datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 10% 250VDC 1913 datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 305 TYP datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 62PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
ARINC 600 ASSY PLUG SZ 3 datasheet.pdf
CAP FILM 33 NF 1% 100VDC datasheet.pdf
1200UF 100V 22X35MM 85C 5000H datasheet.pdf