Vishay/Dale CRCW080568K0JNEA
CRCW080568K0JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080568K0JNEA
Brief Description
RES SMD 68K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080568K0JNEA.pdf
Availability of CRCW080568K0JNEA
QUANTITY
CRCW080568K0JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080568K0JNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW080568K0JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080568K0JNEA
Related LinksCRCW0805, CRCW080568K0JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080568K0JNEA Details Description
Related parts for CRCW080568K0JNEA
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 2POS CBL MNT PINS datasheet.pdf
CBL W/CONNECT FOR GEN CONTL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT 22POS INLINE SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 180V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CABLE TIE BASE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
6.56"X10" POLY FILM ALUMINUM AC datasheet.pdf
CTV 46C MIXED SKT J/N RECP datasheet.pdf
2.35 V to 5.25 V, 1 MSPS, 12-/10-/8-Bit ADCs in 6-Lead SC70 IC datasheet.pdf