Vishay/Dale CRCW0805698KDKEAP
CRCW0805698KDKEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805698KDKEAP
Brief Description
RES SMD 698K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805698KDKEAP.pdf
Availability of CRCW0805698KDKEAP
QUANTITY
CRCW0805698KDKEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805698KDKEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW0805698KDKEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805698KDKEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW0805698KDKEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805698KDKEAP Details Description
Related parts for CRCW0805698KDKEAP
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 548-FCBGA datasheet.pdf
IC TERMINATOR PROG DUAL 14-DIP datasheet.pdf
IC POT DGTL 256-TAP 16TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 13.2A 8 MOHM TH datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
INSERT MALE 7POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
BUSS SMALL DIMENSION FUSE FAST A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS PIN datasheet.pdf