Vishay/Dale CRCW08056K34DKEAP
CRCW08056K34DKEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08056K34DKEAP
Brief Description
RES SMD 6.34K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08056K34DKEAP.pdf
Availability of CRCW08056K34DKEAP
QUANTITY
CRCW08056K34DKEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08056K34DKEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW08056K34DKEAP
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08056K34DKEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW08056K34DKEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08056K34DKEAP Details Description
Related parts for CRCW08056K34DKEAP
IC DRVR/RCVR MULTCH RS232 20SSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44VQFN datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
FUSE 200A 250V ALARM IND SLOW datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 600MA 80 MOHM datasheet.pdf
Crystal 19.6608MHz 30ppm Series 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
LX8 P 3STMMF 4KM WT datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf