Vishay/Dale CRCW08056K34DKEAP
CRCW08056K34DKEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08056K34DKEAP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 6.34K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08056K34DKEAP.pdf
Availability of CRCW08056K34DKEAP
QUANTITY
CRCW08056K34DKEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08056K34DKEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW08056K34DKEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08056K34DKEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW08056K34DKEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08056K34DKEAP Details Description
Related parts for CRCW08056K34DKEAP
ADAPTER 20-SSOP TO 20-DIP datasheet.pdf
RES 16 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOD IGBT SIXPACK RBSOA 1200V E1 datasheet.pdf
CONN DBL ROW HOLDER MT 16POS datasheet.pdf
RES SMD 0.22 OHM 5% 2W 2616 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC FPGA 904 I/O 1704BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER VERT GOLD 24POS datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3.4V 4-USP datasheet.pdf