Vishay/Dale CRCW08057R50FNEA
CRCW08057R50FNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08057R50FNEA
Brief Description
RES SMD 7.5 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08057R50FNEA.pdf
Availability of CRCW08057R50FNEA
QUANTITY
CRCW08057R50FNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08057R50FNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW08057R50FNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08057R50FNEA
Related LinksCRCW0805, CRCW08057R50FNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08057R50FNEA Details Description
Related parts for CRCW08057R50FNEA
RES SMD 1.37K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 80.6K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN CAP FOR RJ11F SERIES RCPT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
QC 3P FP 12FT. 12/3 SO CORD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf