Vishay/Dale CRCW0805820RJNEA
CRCW0805820RJNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805820RJNEA
Brief Description
RES SMD 820 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805820RJNEA.pdf
Availability of CRCW0805820RJNEA
QUANTITY
CRCW0805820RJNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805820RJNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805820RJNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805820RJNEA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805820RJNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805820RJNEA Details Description
Related parts for CRCW0805820RJNEA
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 3KV X7R 1825 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
LITE CURTAIN ARM/FT NPN 1752MM datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CAP FILM 16UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf