Vishay/Dale CRCW0805845KFKEA
CRCW0805845KFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805845KFKEA
Brief Description
RES SMD 845K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805845KFKEA.pdf
Availability of CRCW0805845KFKEA
QUANTITY
CRCW0805845KFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805845KFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805845KFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805845KFKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805845KFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805845KFKEA Details Description
Related parts for CRCW0805845KFKEA
RELAY SSR 3A 60VDC SPST-NO SIP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/1.2V 6UTDFN datasheet.pdf
CONN RING HEATSHRINK #8 25PC datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 15-1/2" A MED datasheet.pdf
LPP 5.08/90/15 BK datasheet.pdf
ROTARY SWITCH ADJ datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 0.100 T/H datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC OSC VCXO 122.88MHZ 6-CLCC datasheet.pdf