Vishay/Dale CRCW080586K6FKEB
CRCW080586K6FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080586K6FKEB
Brief Description
RES SMD 86.6K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080586K6FKEB.pdf
Availability of CRCW080586K6FKEB
QUANTITY
CRCW080586K6FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080586K6FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW080586K6FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080586K6FKEB
Related LinksCRCW0805, CRCW080586K6FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080586K6FKEB Details Description
Related parts for CRCW080586K6FKEB
CONN HEADER STR 60POS 1.27MM PCB datasheet.pdf
RES SMD 133KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 28DL POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE 0.9A HOLD datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
DIGITAL INPUT TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONN IDC 10POS 2.54MM 28AWG GOLD datasheet.pdf