Vishay/Dale CRCW0805887KFKEA
CRCW0805887KFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805887KFKEA
Brief Description
RES SMD 887K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805887KFKEA.pdf
Availability of CRCW0805887KFKEA
QUANTITY
CRCW0805887KFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805887KFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805887KFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805887KFKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805887KFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805887KFKEA Details Description
Related parts for CRCW0805887KFKEA
IC USB HUB PWR CONTROLLER 24SSOP datasheet.pdf
CONN HOUSING ZH 6POS 1.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 WW datasheet.pdf
SENSOR 15PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
RES 3.3M OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.6KV 100A D1 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 30POS datasheet.pdf