Vishay/Dale CRCW08059K31FKEA
CRCW08059K31FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08059K31FKEA
Brief Description
RES SMD 9.31K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08059K31FKEA.pdf
Availability of CRCW08059K31FKEA
QUANTITY
CRCW08059K31FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08059K31FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW08059K31FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08059K31FKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW08059K31FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08059K31FKEA Details Description
Related parts for CRCW08059K31FKEA
JUMPER INSULATED MALE .200" BK datasheet.pdf
IC XLATOR TTL-PECL DIFF 8TSSOP datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 LOWPWR 14DIP datasheet.pdf
DEKAFIX GW 5 MARKED 20 50/CD datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 9POS datasheet.pdf
SGE-225-2-1830 00100C SFTY EDGE datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 20-50V 1.4A datasheet.pdf