Vishay/Dale CRCW08059M53FKEA
CRCW08059M53FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08059M53FKEA
Brief Description
RES SMD 9.53M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08059M53FKEA.pdf
Availability of CRCW08059M53FKEA
QUANTITY
CRCW08059M53FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08059M53FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW08059M53FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08059M53FKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW08059M53FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08059M53FKEA Details Description
Related parts for CRCW08059M53FKEA
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
PLIER/CUTTER SOFTGRIP 2PIECE SET datasheet.pdf
KIT EVALUATION FOR MAX16953 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10.5 OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES SMD 89.8K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 2A 1206 datasheet.pdf
CONN RECEPT 100POS 1.27MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.051UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf